Jaké máme možnosti v případě nebankovní hypotéky? Jaké jsou základní principy fungování těchto úvěrů?
Dalo by se to říct velice jednoduše. Každý na tom chce vydělat. Vy jako klient chcete nejnižší možný úrok, chcete dlouho dobu splatnosti a nechcete přeplatit nejlépe ani korunu. Jenomže tak to nefunguje, když potřebujete peníze, musíme chápat i druhou stranu věci. Společnosti poskytující finance se na tom snaží vydělat, takže by vám nejlépe chtěly napálkovat sto procent úroku, ale většinou to nedělají, protože by si od nich samozřejmě nikdo nepůjčil a tak se snaží úrokové sazby co nejvíce snižovat, aby byli konkurence schopní ostatním společnostem a bankám. Jedině tak získají alespoň nějaké klienty. Do tohoto kolotoče vstupuje ještě mnoho dalších záležitostí a z toho všeho guláše nakonec vyjde poměrně slušná a velice solidní nebankovní hypotéka.
Splní vaše představy, protože na jednu stranu je pohodlnější než půjčka v bance, vyřídíte ji rychleji a snadněji, a na druhou stranu prostě překousnete, že má jisté nevýhody.
Ovšem některé lidi naopak překvapí svým benevolentním přístupem. Nebankovní společnosti totiž mnohdy tolerují záznamy v registrech dlužníků, zároveň však dokážou „zvýhodnit“ ty, kteří záznam nemají, aby to bylo spravedlivé. Poskytují finance i lidem s půjčkami, dluhy nebo dokonce exekucemi.
Peníze z hypotéky u nich můžete využít jakýmkoliv způsobem, takže je můžete použít na oddlužení, na vyplacení starých dluhů, nesrovnalostí, špatných půjček, nebo příbuzných z dědictví, můžete s nimi začít stavět, koupit byt, naplánovat rekonstrukci, záleží čistě na vašich potřebách.
Přitom dodržují veškerá zákonná pravidla. Získáte také tolik, kolik ČNB považuje za správné, čili můžete získat až 70% z odhadu nemovitosti, přitom můžete ručit jakoukoliv nemovitostí.
Doba splatnosti je podobná jako všude jinde, může se jednat i o třicet let splácení. Dobu si samozřejmě můžete nastavit různě, podle vašich možností splácení.